Nauka języka obcego w szkole językowej

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nikomu nie przyszłoby do głowy, że język angielski przejmie funkcje języka międzynarodowego i niemal wyprze z polskich szkół powszechnie nauczany język rosyjski. Dziś w szkołach naucza się kilka obcych języków nowożytnych, ale najwięcej uwagi poświęca się właśnie angielskiemu. Niestety nauka angielskiego w klasie szkolnej nie zawsze jest skuteczna. Nauczyciel „goni” z materiałem i nie ma czasu na powtórki, które w przypadku niektórych uczniów są po prostu niezbędne. Dużo czasu poświęca się angielskiej gramatyce, a w efekcie wiele osób kończy szkołę z dobrą znajomością teorii odnośnie angielskich czasów, ale nie potrafiąc poprawnie ułożyć dłuższej wypowiedzi. Strach przed wypowiadaniem się w obcym języku jest poważną przypadłością polskich uczniów. W jej zwalczaniu  pomoże nauka języka obcego w szkole językowej.

Czym jest szkoła językowa?

Szkoła językowa to odpowiedź na potrzeby nowoczesnego społeczeństwa, które chętnie korzysta z otwartych granic i powszechnie dostępnego Internetu. Nie trudno się domyśleć, że znajomość języków obcych to ogromne ułatwienie dla osób, które podróżują po świecie, ale i tych, którzy chcą śledzić w sieci obcojęzycznych idoli, korzystać z oferty zagranicznych sklepów internetowych czy testować nowoczesne urządzenia i programy, które nie są jeszcze dostępne w polskiej wersji językowej. Takie potrzeby mają zarówno ludzie młodzi, którzy uczą się języka angielskiego od najmłodszych lat, jak i osoby nieco starsze, a nawet seniorzy, którzy po zakończeniu pracy zawodowej mogą skupić się na realizacji swoich pasji.

Grupy w szkołach językowych

Szkoła językowa kieruje swoją ofertę do osób w różnym wieku, począwszy od kilkuletnich dzieci, poprzez osoby aktywne zawodowo, skończywszy na wspomnianych wyżej seniorach. Podział na kategorie wiekowe jest tu bardzo istotny, ale oprócz tego organizowane są kursy tematyczne, np. wakacyjne, kursy maturalne itd.

Nowoczesna szkoła językowa prowadzi zajęcia w formie stacjonarnej, ale oferuje również kursy online. Lekcje języka angielskiego prowadzone są przez wykwalifikowanych lektorów, dla których nauczanie jest nie tylko pracą, ale i pasją, którzy interesują się nie tylko angielską mową, ale i kulturą. Grupy w tego typu szkołach są kilkuosobowe. Wszystko to sprawia, że nauka języków obcych w szkole językowej jest bardzo przyjemna, a dzięki temu przynosi dobre efekty.

Nauka języków obcych – nie tylko język angielski

W każdej szkole językowej możemy zapisać się na kurs języka angielskiego, ale jak sama nazwa wskazuje – jest to szkoła języków obcych, a nie tylko najpopularniejszego z nich. Dobra szkoła językowa organizuje kursy języka włoskiego, niemieckiego, hiszpańskiego czy rosyjskiego dla dorosłych i dla dzieci. Przygotowuje do różnorodnych egzaminów, ale i wykonywania obowiązków zawodowych czy podróży. Tym, którzy dobrze znają jeden język obcy, łatwiej przychodzi przyswajanie kolejnego obcego systemu językowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *