Język włoski dla dzieci, dlaczego warto się go uczyć

W rozporządzeniach dotyczących egzaminu ośmioklasisty oraz egzaminu maturalnego czytamy, że uczeń musi przystąpić m.in. do egzaminu z wybranego języka obcego nowożytnego. Wybór nie jest duży, ponieważ rozporządzenie dopuszcza jedynie sześć (w przypadku matury) albo siedem (w przypadku egzaminu ośmioklasisty) najpopularniejszych języków obcych. W grupie tej znajduje się oczywiście język angielski, a także dość dobrze znany w naszym kraju język rosyjski, a także używany za zachodnią granicą język niemiecki. Kolejne pozycje zajmują języki: hiszpański, francuski, włoski i ukraiński. Niestety wciąż niewiele szkół w Polsce oferuje naukę języka włoskiego, a w przypadku tych, które to robią, nauka w przepełnionej klasie szkolnej nie przynosi spodziewanych efektów. Dlatego też rodzice szukają szkół językowych oferujących włoski dla dzieci.

Dlaczego warto uczyć się włoskiego?

Ci, którzy decydują się na zagraniczną podróż do Włoch, dość szybko ulegają urokowi Italii, przeżywają fascynację włoską kulturą i językiem. Włoski to język sztuki, architektury i muzyki. Dzięki swej melodyjności i przyjemnemu brzemieniu dość łatwo wpada w ucho i powoduje chęć przyswajania kolejnych słówek. Niestety najczęściej dotyczy to osób dorosłych, które samodzielnie podejmują decyzję, jakich języków obcych chcą się uczyć. Natomiast wyborami dzieci kierują rodzice i to oni, w trosce o rozwój i przyszłość swoich pociech, powinni zadbać o nauczanie języków obcych od najmłodszych lat. Dobrze, jeśli poza nauką języka angielskiego, dziecko uczy się także innego obcego języka nowożytnego. Język włoski jest tutaj doskonałym wyborem.

Włoski dla dzieci – nauka języka od podstaw

Szkoły językowe oferują włoski dla początkujących, ale zapewniają również kontynuację nauki na wyższym poziomie. Niezależnie od wybranego poziomu nauczania, stosują skuteczne metody przekazywania wiedzy, sięgając po nowoczesne pomoce naukowe i wykorzystując najnowsze technologie. Włoski dla dzieci powinien być nauczany w przystępnej, zrozumiałej dla dzieci formie, a jednocześnie w sposób ciekawy, pozwalający na utrzymanie zainteresowania dzieci na wysokim poziomie.

Nauczanie języka włoskiego nie może odbywać się bez przekazywania wiedzy o włoskiej kulturze. Takie połączenie zaszczepia w dzieciach chęć do nauki języka, a w przeszłości także do odbycia podróży na Półwysep Apeniński. Oczywiście wiele zależy również od sposobu prowadzenia zajęć, zgłasza jeśli chodzi grupy najmłodszych dzieci. Szkoły językowe uczą dzieci poprzez zabawę, różnorodne gry i zabawy muzyczno-taneczne. Im ciekawsze zajęcia, tym większe zaangażowanie kursantów i wyższa efektywność nauczania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *