Angielski dla dzieci – nauka języka od najmłodszych lat

Małe dzieci uczą się języka obcego tak samo, jak natywnego, czyli poprzez codzienne czynności, gry i zabawy prowadzone w obcym języku, ale również oglądane bajki i wpadające w ucho dziecięce piosenki. Dzieci do 6 roku życia przyswajają wiedzę w prosty i naturalny sposób, dlatego kluby maluchów i przedszkola bardzo wcześnie decydują się na nauczanie języka angielskiego. Niestety w latach szkolnych ten zapał do nauki nieco stygnie, a przemęczeni nauczyciele nie są w stanie poświęcić wystarczająco dużo czasu każdemu spośród dwudziestu czy trzydziestu uczniów w klasie. Rodzice dostrzegają ten problem i wielu z nich decyduje o posłaniu dziecka do szkoły językowej, która prowadzi angielski dla dzieci w sposób dostosowany do potrzeb najmłodszych kursantów.

Nauka angielskiego w kameralnych grupach

Małe dzieci zdecydowanie szybciej przyswajają wiedzę w grupie rówieśników, ponieważ nie tylko uczą się od lektora, ale i od siebie nawzajem. Uważnie słuchają wypowiedzi kolegów i od razu korygują błędy. Czasem prowadzi to do bardzo zabawnych sytuacji, ale w przypadku dzieci nauka poprzez zabawę przynosi najlepsze efekty. W tym miejscu należy również dodać, że nauka w grupach pomaga w kształtowania kompetencji społecznych, uczy tolerancji i szacunku do innych, pomaga w walce ze wstydem. Jako że język angielski jest językiem międzynarodowym, to bardzo ważne, by w jego naukę umiejętnie wplatać tak samo ważne na całym świecie kompetencje społeczne.

Z drugiej jednak strony angielski dla dzieci nie powinien być prowadzony w zbyt licznych grupach. Zapanowanie nad liczną gromadką dzieci może być dla lektora trudne, co może grozić spadkiem efektywności nauczania. Najlepszym rozwiązaniem są zatem lekcje w grupach kilkuosobowych, z czego doskonale zdają sobie sprawę szkoły językowe.

Angielski dla dzieci w szkole językowej

Szkoły językowe prowadzą angielski dla początkujących w bardzo ciekawej formie, często korzystając z nowoczesnych pomocy naukowych i starając się nauczać poprzez zabawę. Zdecydowanie odchodzą od archaicznych metod nauczania, które polegały na bezmyślnym dyktowaniu reguł i nakazie wkuwania słówek z podręcznika. Angielski dla dzieci nie może być prowadzony w nużący sposób, ponieważ dzieci wyczują brak motywacji i zniechęcenie u nauczyciela, a prze to szybko stracą zapał do nauki. Lekcje angielskiego powinny być dostosowane do potrzeb najmłodszych. Im ciekawsze zajęcia, tym lepsze efekty nauczania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *