Angielski dla dzieci – nauka języka od najmłodszych lat

Małe dzieci uczą się języka obcego tak samo, jak natywnego, czyli poprzez codzienne czynności, gry i zabawy prowadzone w obcym języku, ale również oglądane bajki i wpadające w ucho dziecięce piosenki. Dzieci do 6 roku życia przyswajają wiedzę w prosty i naturalny sposób, dlatego kluby maluchów i przedszkola bardzo wcześnie decydują się na nauczanie języka angielskiego. Niestety w latach szkolnych ten zapał do nauki nieco stygnie, a przemęczeni nauczyciele nie są w stanie poświęcić wystarczająco dużo czasu każdemu spośród dwudziestu czy trzydziestu uczniów w klasie. Rodzice dostrzegają ten problem i wielu z nich decyduje o posłaniu dziecka do szkoły językowej, która prowadzi angielski dla dzieci w sposób dostosowany do potrzeb najmłodszych kursantów.

Nauka angielskiego w kameralnych grupach

Małe dzieci zdecydowanie szybciej przyswajają wiedzę w grupie rówieśników, ponieważ nie tylko uczą się od lektora, ale i od siebie nawzajem. Uważnie słuchają wypowiedzi kolegów i od razu korygują błędy. Czasem prowadzi to do bardzo zabawnych sytuacji, ale w przypadku dzieci nauka poprzez zabawę przynosi najlepsze efekty. W tym miejscu należy również dodać, że nauka w grupach pomaga w kształtowania kompetencji społecznych, uczy tolerancji i szacunku do innych, pomaga w walce ze wstydem. Jako że język angielski jest językiem międzynarodowym, to bardzo ważne, by w jego naukę umiejętnie wplatać tak samo ważne na całym świecie kompetencje społeczne.

Z drugiej jednak strony angielski dla dzieci nie powinien być prowadzony w zbyt licznych grupach. Zapanowanie nad liczną gromadką dzieci może być dla lektora trudne, co może grozić spadkiem efektywności nauczania. Najlepszym rozwiązaniem są zatem lekcje w grupach kilkuosobowych, z czego doskonale zdają sobie sprawę szkoły językowe.

Angielski dla dzieci w szkole językowej

Szkoły językowe prowadzą angielski dla początkujących w bardzo ciekawej formie, często korzystając z nowoczesnych pomocy naukowych i starając się nauczać poprzez zabawę. Zdecydowanie odchodzą od archaicznych metod nauczania, które polegały na bezmyślnym dyktowaniu reguł i nakazie wkuwania słówek z podręcznika. Angielski dla dzieci nie może być prowadzony w nużący sposób, ponieważ dzieci wyczują brak motywacji i zniechęcenie u nauczyciela, a prze to szybko stracą zapał do nauki. Lekcje angielskiego powinny być dostosowane do potrzeb najmłodszych. Im ciekawsze zajęcia, tym lepsze efekty nauczania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *