Metoda 1000 słów – na czym polega?

Nauka języków obcych jest w dzisiejszych czasach wyjątkowo istotna, ale trzeba poświęcić jej sporo czasu, by perfekcyjnie przyswoić sobie nowy język.

Dobrym pomysłem na jej przyśpieszenie, ale także na naukę w szczególny sposób jest metoda 1000 słów. Polega ona na przyswojeniu sobie 1000 najbardziej popularnych i znanych słówek z danego języka – takich, których używa się najczęściej i które są potrzebne do swobodnej komunikacji. Dzięki temu jesteśmy w stanie zrozumieć o wiele więcej, poszerza się zakres słownictwa i nasza wiedza, co jest świetną bazą do dalszej nauki. Właśnie – metoda 1000 słów jest bardzo pomocna, ale na początku nauki języka. Mimo, że pomaga zrozumieć więcej, nie uczy nas budowy zdań czy zagadnień gramatycznych, które są znacznie trudniejsze do opanowania. Dlatego też można uważać ją za pewnego rodzaju bazę wiedzy, którą trzeba poszerzyć, jednak jest świetnym startem przed opanowaniem języka obcego do perfekcji. To nauka „trzonu” – słówka pomogą nam wprawdzie zrozumieć zdanie, ale często nieprecyzyjnie.

Dodatkowo, metoda ta nie pozwoli nam opanować utartych zwrotów i idiomów, które w języku potocznym pojawiają się bardzo często. Minusem nauki w ten sposób jest to, że tak naprawdę nie rozwija – uczymy się na pamięć 1000 słówek, a sama przyjemność z nauki języka znika. Warto więc skomponować tę metodę z nauką gramatyki i równolegle poszerzać swoją wiedzę o kolejne etapy. W ten sposób znacznie szybciej przyswoimy sobie biegle nowy, obcy język, co na pewno przyda nam się w życiu prywatnym i zawodowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *