Kursy języka angielskiego dla osób w każdym wieku

Mimo że wciąż trudno mówić o powszechnej znajomości języka angielskiego w Polsce, coraz więcej osób rzeczywiście rozumie angielską mowę i potrafi formułować wypowiedzi w obcym języku. Ogromne znaczenie ma tutaj fakt, iż w polskich szkołach angielski stanowi najczęściej nauczany obcy język nowożytny, a jego dobrą znajomością uczniowie muszą wykazać się podczas egzaminów kończących szkołę podstawową, a także podczas egzaminów maturalnych. Niestety nauka angielskiego w klasie szkolnej nie zawsze przynosi spodziewane efekty, dlatego przygotowujący się do egzaminów uczniowie uczęszczają na kursy języka angielskiego w szkołach językowych. Szkoły językowe swoją ofertę kierują również do osób dorosłych, zarówno tych, które nigdy nie miały styczności z językiem angielskim, jak i tych, które chcą osiągnąć wyższy poziom biegłości językowej.

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

O ile uczniowie szkół podstawowych mogą sądzić, że angielskiego uczą się tylko po to, by dobrze zdać egzamin i dostać się do wymarzonej szkoły średniej, o tyle osoby nieco starsze doskonale zdają sobie sprawę, że angielski po prostu przydaje się w życiu.

Swoboda podróżowania

Język angielski pełni funkcję języka międzynarodowego, a zatem jego znajomość zdecydowanie ułatwia podróżowanie, sprawia, że w obcym państwie czujemy się pewnie i bezpiecznie. Angielski przydaje się na lotnisku i w hotelu, a także podczas zwiedzania obiektów muzealnych poza granicami kraju. W języku angielskim bez trudu porozumiemy się w kurorcie wakacyjnym, a bardzo często uda się również z przypadkowym przychodniem na ulicy. Oczywiście nie w każdym państwie czy regionie sytuacja wyglądało tak samo, bo nie wszędzie mamy równy dostęp do edukacji, niemniej swobodne podróżowanie jest dużo bardziej prawdopodobne, gdy dobrze znamy angielski.

Korzyści zawodowe

Kursy języka angielskiego (zobacz angielski Bielsko) dobrze służą tym, którzy w pracy zawodowej mają zarówno osobisty, telefoniczny, jak i e-mailowy kontakt z kontrahentami i klientami zagranicznymi, a jednocześnie czują, że ich angielski wciąż nie jest na odpowiednim poziomie. Poza tym biegła znajomość obcego języka zwiększa szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy, zwłaszcza jeśli mowa o zatrudnieniu w firmie międzynarodowej.

Dostęp do informacji, usług i produktów zagranicznych

Znajomość języka angielskiego sprawia, że zasoby Internetu stoją dla nas otworem. Wszystko, co związane z Internetem, komputerami, social mediami w jakiś sposób wiąże się również z angielskim. Znając ten język, bez problemu możemy złożyć zamówienie w zagranicznym sklepie internetowym, przejrzeć obcojęzyczne opracowania na interesujący nas temat, śledzić poczynania zagranicznych gwiazd kina i estrady.

Kursy języka angielskiego w szkole językowej

Znajomość języka angielskiego zdecydowanie poszerza horyzonty, dlatego warto uczyć się go od najmłodszych lat. Kilkulatkowi nauka obcego systemu językowego przychodzi stosunkowo łatwo, dlatego wielu rodziców posyła swoje dzieci na dedykowane dla nich kursy językowe. Zajęcia dla najmłodszych prowadzone są w myśl idei „nauka poprzez zabawę”, ale starsze dzieci, młodzież i osoby dorosłe również nie mogą narzekać na brak atrakcji w czasie lekcji.

Kursy języka angielskiego w dobrej szkole językowej prowadzone są w taki sposób, by nauka była jednocześnie przyjemna i skuteczna. Nie od dziś wiadomo, że znacznie łatwiej przyswajamy informacje, gdy są przedstawiane w ciekawej formie i gdy to, nad czym pracujemy, sprawia nam przyjemność. To działa tak samo, niezależnie od tego, czy na kursy języka angielskiego uczęszcza kilkulatek, osoba w wieku produkcyjnym czy też osoba starsza.

Skuteczna nauka języka angielskiego

Zajęcia w szkołach językowych prowadzone są w niewielkich, kilkuosobowych grupach, dzięki czemu żadna z osób nie zostaje pominięta podczas wykonywania ćwiczeń i każda ma równe szanse na bezpośredni kontakt z lektorem. Lektorzy nie zalecają wkuwania pojedynczych słówek, a skupiają się na nauce formułowania zdań i dłuższych wypowiedzi. Przecież nie chodzi o to, by uczestnictwo w kursie zaowocowało bierną znajomością języka, a o to, byśmy za jego pomocą potrafili komunikować się z osobami spoza naszego kręgu kulturowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *