Witamy na stronie Dobra Edukacja


Plusy uczenia się w domu

Wielu rodziców obawia się posyłania swoich dzieci do szkół publicznych.

Niektórzy ci, których na to stać decydują się posłać dzieci do szkół płatnych, prywatnych. W obydwu jednak przypadkach dzieci narażone są na tak zwane złe towarzystwo. W najmłodszych latach dzieci lubią się naśladować i nie do końca wiedzą co może stanowić dla nich niebezpieczeństwo. Słuszne są obawy o swoich podopiecznych, żyjemy w czasach szybkiego postępu cywilizacji i dostęp jest właściwie do wszystkiego. Czasami naprawdę nie jesteśmy w stanie ustrzec dziecko przed złem zewsząd czyhającym na dziecko. Możemy jednak o nie dbać i zapewnić mu ,jak najlepsze warunki rozwoju oraz bezpieczeństwo.

Coraz więcej rodziców decyduję się na nauczanie e-learningowe dziecka w domu, a więc bez wychodzenia do szkoły i kontaktu niekiedy ze złym otoczeniem.

Plusy uczenia się w domu są naprawdę ogromne. Po pierwsze dziecko otrzymuje indywidualne podejście ze strony nauczyciela. To zupełnie inaczej niż w szkole wśród wielu dzieci, gdzie nauczyciel tak naprawdę fizycznie nie jest w stanie tego zapewnić każdemu dziecku z osobna. Ponadto to rodzice są odpowiedzialni za dopilnowanie dziecka i jego szkolnych postępów. Kolejne plusy uczenia się w domu to więcej wolnego czasu do dziecka oraz poświęcenie dla niego większej ilości czasu rodziców. Obecnie to jedne z najważniejszych argumentów, gdzie dzieci uczęszczając do publicznych i zwykłych szkół nie widują się z rodzicami, a wolny czas tak naprawdę poświęcają na odrabianie zadanych w szkole prac domowych.

Alternatywne uczenie się dzieci w domu to doskonałe rozwiązanie dla rodziców, którym bardzo zależy na odpowiednim rozwoju dziecka oraz jego bezpieczeństwie.

Plusy uczenia się w domu są definitywnie nie do podważenia. Ponadto jest to idealne rozwiązanie dla osób, które przebywają za granicą i chcą by ich dzieci uczyły się w języku ojczystym. To także świetne rozwiązanie dla dzieci, którym stan zdrowia nie pozwala na uczęszczanie do szkoły. Program takiego uczenia się jest świetnie opracowany i umożliwia promocje do następnych klas oraz otrzymanie świadectwa z ocenami.

<< Wróć do poprzedniej strony