Witamy na stronie Dobra Edukacja


Języki obce

W dzisiejszych czasach języki obce otwierają wiele drzwi m.in. pomagają znaleźć dobre zatrudnienie, umożliwiają wyjazdy za granicę, znalezienie praca w innych krajach itp. Niestety nie każdy ma możliwość uczęszczania na kurs językowy, który pozwoli mu podszkolić swoje umiejętności i wzbogacić język. Dlatego też idealnym rozwiązaniem może okazać się e-edukacja, czyli internetowa nauka języka.


Specjalnie dostosowany do tej formy nauczania program pozwala poznać obcą mowę bez wychodzenia z domu. Stopień trudności ćwiczeń i zadań jest dostosowywany do poziomu zaawansowania ucznia, jego zdolności oraz wiedzy. Osoba prowadząca kurs to odpowiednio przygotowany nauczyciel, który kontroluje postępy za pomocą analizowania wyników z przeprowadzonych testów online oraz statystyk z wynikami ucznia, które osiąga. Wiedzy na ten temat dostarcza mu również ilości wejść na platformę edukacyjną i liczba otwarcia dostępnych tam materiałów.

Najczęściej nauka języka jest podzielona na egzaminy, których zaliczenie skutkuje uzyskaniem certyfikatu poświadczającego zdobyte umiejętności. Obowiązujące poziomy trudności egzaminów to:
Początkujący

  • A1 – Beginner
  • A2 – Pre-Intermediate

Średniozaawansowany

  • B1 – Intermediate
  • B2 – Upper-Intermediate

Zaawansowany

  • C1 – Advanced
  • C2 – Proficient

Pamiętaj o tym, że otrzymanie takiego certyfikatu może zadecydować o przyjęciu do pracy lub szkoły!

Kursy online są stworzone dla osób w każdym wieku, także dla emerytów, którzy wbrew pozorom nie radzą sobie z komputerami aż tak źle. Uczenie się przez internet, w ich przypadku, niesie ze sobą mnóstwo korzyści np. ćwiczą pamięć, co zapobiega demencji, poszerzają swoje horyzonty myślowe, zyskują możliwość podróżowania i nawiązywania kontaktów z ludźmi z całego świata.


Nie wolno jednak zapominać o tym, że uczestnictwo w internetowym kursie językowym to przede wszystkim własna praca. To, ile czasu poświęcimy na powtarzanie słówek i wykonywanie ćwiczeń zależy tylko i wyłącznie od nas.


Obecnie znajomość języka obcego to podstawa, bez której ciężko się obejść. Warto wykorzystać szansę jaką stwarza nam świat internetu, zwłaszcza że możemy uczyć się niemal za darmo. Wystarczy chcieć!

<< Wróć do poprzedniej strony