Witamy na stronie Dobra Edukacja


Innowacyjne metody nauczania

Innowacyjność w wielu dziedzinach życia codziennego przejawia się pod wieloma względami. Nauka przez internet nie jest już na dziś niczym zaskakującym i zastanawiającym dla większości ludzi. Mało tego taki tryb i proces nauczania jest ogólnie akceptowany w większości przypadków, gdy chcemy przekazać swoje umiejętności przyszłemu pracodawcy. Biorąc pod uwagę, jakie znaczenie ma edukacja dziecka już od najmłodszych lat warto zainwestować w tego typu e-nauczanie. Poprzez wiele ciekawych i nowoczesnych form możemy w ten sposób połączyć naukę z zabawa nie tylko dla naszego dziecka ale i innych osób chcących podnieść swoje wykształcenie. Metody nauki poprzez wirtualną rzeczywistość mogą być bardzo urozmaicone.

Charakter nauki internetowej
Poprzez testy, zabawy edukacyjne, a skończywszy na konkretnych zadaniach logicznych, czy humanistycznych mających przedstawić nasze zaangażowanie w proces edukacyjny, jesteśmy w stanie określić, jaki poziom nauki jest dla nas odpowiedni, i w jakich dziedzinach możemy się kształcić, by było to korzystne dla naszego rozwoju. Internet jako narzędzie nie tylko służące do rozrywki, ale i mający na celu kształcenie młodzieży, z pewnością jest zachęcający w o wiele większym stopniu niż tradycyjne metody nauczania. Liczą się oczywiście efekty pobieranych nauk, ale i ekonomia, jaka ma za sobą  brak konieczności uczęszczania codziennie na wykłady, elastyczność i dostosowanie czasu nauki do własnych potrzeb i możliwości, ale i okrojone koszty , będące powodem dojazdów i  uczęszczania do tradycyjnej uczelni.

Nauczanie przez internet a kraje skandynawskie
Gdyby ktoś miał wątpliwości w skuteczność nauczania na odległość, przez internet, lub w wirtualnych szkołach to przykładem niech będą kraje skandynawskie, gdzie odległości w mało sprzyjające warunki klimatyczne zmuszają rodziców do korzystania z tych nowych, innowacyjnych metod nauczania. Efekty takich metod są tak samo skuteczne, jak tradycyjne szkoły, a jedynym mankamentem będzie tylko brak bezpośredniego kontaktu z nauczycielami, czy innymi uczniami, co wiąże za sobą brak możliwości nawiązywania realnych kontaktów. Jak by nie spojrzeć, nauka przez wirtualne media ma swoja przyszłość i nikt nie jest w stanie zaprzeczyć jej potrzebie. Obecne czasy i wymagania wymuszają na nas właśnie takie sytuacje, które z jednej strony bardzo nam pomagają i upraszczają życie, ale i eliminują czynnik ludzki, jaki ma niezastąpioną wartość w kontaktach, wymianie zdania i relacjach międzyludzkich. Tak wygląda nasza teraźniejsza rzeczywistość. Wszystko gna nieubłaganie do przodu. Brak możliwości, by można było nie akceptować postępu w naszym życiu. Nie unikniemy jednak postępu, z jakim idzie nasz świat więc trzeba się przyzwyczaić i zaakceptować nowe metody nie tylko nauczania, ale i inne zagadnienia dotyczące naszego codziennego życia. Rozwój technologiczny i techniczny umożliwia nam coraz bardziej kreatywne wykorzystanie internetu. Dzięki temu osoby, które chcą się kształcić dalej, zamiast uczęszczać do szkół wieczorowych mogą rozszerzyć swoją edukację online.

<< Wróć do poprzedniej strony